Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

Во некои англиските медиуми денеска беше објавебн распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата. Според „Дејли мирор“, новиот шампионат ќе почне на 10 август.

-текстот продолжува по рекламата-

Бранителот на трофејот од последните две сезони, тимот на Манчестер сити ќе се сретне со Вулверхемптон на 12 август.

Распоред за првата премиерлигашка рунда сезона 2019/20:

10 август:

Тотенхем – Норвич

Борнмут – Шефилд јунајтед

Кристал Палас – Арсенал

Евертон – Њукасл

Саутемптон – Челзи

Вотфорд – Вест Хем

Барнли – Ливерпул.

11 август:

Астон Вила – Лестер

Манчестер јунајтед – Брајтон.

12 август:

Вулверхемптон – Манчестер сити.

Совет за етика во медиумите
Loading...