Поврзи се со нас

Фудбал

Одлична вест за Јувја, лидерот на одбраната се очекува да се врати многу брзо

Јувентус најверојатно ќе го присили Матијас де Лихт да се врати порано на теренот отколку што беше планирано. Отсуството на Киелини и Бонучи би можеле да го натераат фудбалерот да се врати на мечот против Каљари на крајот на неделата.

Холанѓанецот се очекува да се врати по проблемот што го имаше на своето рамо. Тој минатата сезона играше повреден додека беше на операција бидејќи играше со болка. Тренерот Пирло го поздрави на тренинг, но може да го активира од првата минута.

Централни бекови подготвени за натпреварот против Каљари се само Мерих Демирал, Данило и Де Лихт. Де Лихт не сака да ризикува, но останува да видиме дали Пирло ќе го побара од него тоа.

loading...

Facebook