Connect with us

Тајмаут

Ова се се*си трофејите на фудбалерите на Манчестер Сити, зад секој успешен маж стои згодна жена (ФОТО)

Се вели дека зад секој успешен маж стои жена. Се чини дека тоа е случај со тимот на Манчестер Сити, кој беше крунисан за шампион во Премиер лигата по победата над Челзи во текот на викендот.

Повеќето од нивните поубави половини  им се придружија на ноќно излегување за да го прослават освојувањето на престижниот трофеј неверојатни три последователни сезони – и го украдоа шоуто во процесот. Еве, некои од партнерките на фудбалерите на Манчестер Сити.

Сара Арфауи, партнерка на Гундоган

Саша Атвуд партнерка на Џек Грилиш

Изабел Хаугсенг Јохансен партнерка на Ерлинг Халанд

Мишел Лакроа партнерка на Кевин де Брујн

Тејлор Вард партнерка на Ријад Марез

Оливија Нејлор партнерка на Џон Стонс

Инес Томас партнерка на Бернардо Силва

Facebook