Connect with us

Фудбал

Па, како бе, зошто!? Голманот на германскиот тим Хамбургер го постигна најлудиот автогол (ВИДЕО)

Даниел Хеуер Фернандес, голман на Хамбургер, долго ќе го памети мечот против Сент Паули. Имено, тој го постигна најлудиот автогол на сите времиња во германската лига. Опуштеноста и тактизирањето во својот шеснаесетник скапо го чинеше него и неговите соиграчи. Со овој автогол тој им донесе водство од 2:0 на Сент Паули, но на крајот неговиот тим успеа да остане непоразен израмнувајќи на 2:2.