Connect with us

Фудбал

Па, што се случува со Елиф Елмас, повторно добил позитивен тест на Ковид 19?! (ФОТО)

Елиф Елмас по враќањето од Македонија каде ја поминал Новата година, на редовното тестирање добил позитивен тест на Ковид 19, како и уште неколку играчи на Наполи. По неколку дена, беше извршено ново тестирање на фудбалерите, а Елмас добил негативен тест, по што тимот соопшти дека тој ќе се најде во составот за вечерашното дерби против Јувентус.

Но, сепак денеска од Неапол нови информации. Како што информира „Спортиталија“ Елиф Елмас повторно добил позитивен тест, како и еден член од стручниот штаб на тимот. Од Наполи се уште нема официјална потврда, туку само соопштија дека еден член на стручниот штаб е позитивен, додека има брисеви кои се уште се обработуваат.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама