Connect with us

Фудбал

Пандев откри што ќе работи откако ќе го напушти фудбалот

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација заедно со тимот вчера се вратија во Македонија, по Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020).

Пандев во изјава за медиумите рече дека селекторот Игор Ангеловски според него би требало да остане барем до крајот на квалификациите за Светско првенство.

Но, Пандев беше прашан ѝ што ќе работи откако ќе го напушти фудбалот.

Тој вели дека тренер не би сакал, но затоа согласен е за спортски директор.

Реклама

Facebook