Connect with us

Фудбал

Парижаните строго ги казнуваат Баварците за промашувањата: Одлична асистенција на Нејмар за голот на Маркињос

Published

on

Фудбалерите на ПСЖ во моментов играат на гостински терен против Баерн.

Парижаните добро го отворија натпреварот и поведоа во третата минута кога мрежата ја затреси Килијан Мбапе.

Баерн тогаш создаде неколку фантастични шанси за 1:1, но Кејлор Навас со одлични одбрани го спаси ПСЖ.

А, казната за овие промашувања пристигна во 28-та минута. Нејмар со одлична долга топка го пронајде Маркињос кој ја избегна офсајд стапицата и го совлада Ноер со 2:0.

Парижаните имаат голема предност на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Facebook