Connect with us

Фудбал

Пасторе блиску до трансфер во Рома

 Фудбалерот за врска од Пари Сен Жермен, Хавиер Пасторе е близу до премин во Рома. Според италијанските медиуми, римскиот калчолигаш ќе плати 24 милиони евра за Аргентинецот.

Пасторе за ПСЖ има одиграно 269 натпревари, постигнато 45 гола и остварено 62 асистенции.

28-годишниот аргентински фудбалер веќе играше во Италија за Палермо од 2009 до 2011 година. 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com