Connect with us

Ракомет

Пелистер елеминиран од Нексе во осминафиналето од СЕХА

Објавено:

Екипата Еурофарм Пелистер е елеминирана од страна на Нексе вечерва на домашен терен во Битола во рамки на осминафиналето од СЕХА лигата.

Битолчани и во својот прв домашен натпревар во 2020 година го совладаа Нексе Нашице со 24-22, но недоволно за четвртфинале и дуел со Вардар.

Во четвртфиналето, Нексе Нашице ќе се сретне со хрватскиот вицешампион Вардар, кој денес доживеа тежок удар, откако остана без услугите на Кристопанс и Атман. Летонецот ќе продолжи во Бундеслигата, додека Русинот се враќа во татковината. Датумите за двомечот сè уште не се познати.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама