Connect with us

Фудбал

Пендаровски им честиташе на фудбалерите за победата против Исланд и учеството во плејоф на Светското првенство

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва им ја честиташе победата на македонските фудбалери кои го победија Исланд и изборија бараж за Светското првенство што ќе се одржи во Катар.

– Честитки момци за одличната игра! Цела нација вечерва ја бодреше македонската фудбалска репрезентација во тешкиот меч против Исланд. Продолжуваме напред да се бориме за пласман за светското првенство во Катар. Се гордееме со вас!, напиша Пендаровски на Фејсбук.

Реклама

Facebook

Реклама