Connect with us

Фудбал

Почетокот на сезоната во Премиер лигата за играчите на Винбет ќе биде возбудлив

Не останува многу во Премиер лигата до почетокот на сезоната 2020/21. Новата сезона ќе започне на 12 септември, а обложувалниците во Унибет не можат да чекаат да започнат натпреварите од најинтересното првенство во светот. Почетокот на сезоната сигурно ќе биде возбудлив, бидејќи шампионот Ливерпул од првиот ден ќе биде во акција. Црвените ќе се соочат со дебитант Лидс во 17:00 часот на „Енфилд“. Познатиот англиски тим се врати во Премиер лигата по долго отсуство. Логично, Винбет му дава сериозна предност на Ливерпул да го добие натпреварот бидејќи шансите за 1 е 1,28. Залогот за X е 6,00, а победата за Лидс се проценува на 11,00. Ливерпул ќе настојува во првото коло да докаже дека ќе доминира во новата сезона. Црвените ќе сакаат да ја одбранат својата титула и мора да започнат самоуверено. Класот е целосно на страната на тимот на Јирген Клоп. Тимот на Лидс сигурно ќе биде загрижен за нивниот прв натпревар во Премиер лигата за 16 години. Сепак, екипата предводена од Марсело Биелса нема што да загуби, бидејќи ништо од нив не се очекува на „Енфилд“. Како аутсајдер, тимот на Лидс ќе се обиде да го изненади Ливерпул и да ги шокира повеќето играчи на букмејкерот ВинБет.

Друг интересен натпревар на стартот на сезоната во Премиер лигата ќе биде помеѓу Тотенхем и Евертон. Жозе Мурињо и Карло Анчелоти ќе се соочат едни со други на тренерската клупа. Двајцата искусни менаџери ќе издолжат, а играчите на терен најверојатно ќе направат спектакуларен натпревар. И двата тима имаат многу добри играчи. Тотенхем ќе се потпира на Хари Кејн на врвот на нападот, а гостите ќе се надеваат дека Ричардсон има еден ден. Тотенхем влегува во мечот како фаворит со коефициент од 1,88 за победа, но „карамелите“ имаат амбиции за многу посилна сезона и не можат да се потценат.

Победникот на „ФА Купот“ за сезоната 2019/20 – Арсенал, ја започна новата сезона со гостувањето на Фулам на лондонското дерби. Колибите ги освоија плеј-офот во Премиер лигата, па затоа се повторно меѓу најдобрите во Англија. Фулам има тежок старт на кампањата против еден од екипите за кои се очекува да направи повеќе во новата сезона. Арсенал настапи лошо минатата сезона во Премиер лигата. Но, во 2020 година, под водство на Микел Артета, „топџиите“ настапија многу подобро. Тие го освоија ФА Купот по успехот во финалето над Челси. Вездата на тимот Пјер Емерик-Обамејанг речиси сигурно ќе остане на „Емирати“. Тој може да го предводи тимот во првиот натпревар против Фулам, бидејќи Топџиите се фаворити и нема да биде изненадување ако ја остварат својата посета на Кревен Котге.

Уште еден дебитант, Вест Бромвич, е домаќин на Лестер на првиот ден од новата сезона. „Thrushes“ ќе мора брзо да се прилагодат на животот во Премиер лигата, бидејќи имаат сериозен тест во првото коло. Тимот на Лестер не успеа да се бори за место во топ 4 во последната кампања. Лисиците загубија од Ман Јунајтед во последната рунда и завршија зад „црвените ѓаволи“ и Челзи на пласман. Се очекува Лестер да биде многу силен тим во новата сезона, поради што алумни на Брендан Роџерс се фаворити за победа на „Глог“.

Последните два натпревари на првиот ден од Премиер лигата за сезоната 2020/21 се меѓу Вест Хем – и Кристал Палас – Саутемптон. УинБет не им дава сериозна предност на екипите на овие натпревари. На стадионот во Лондон, благ фаворит за освојување на трите бода е екипата на Вест Хем, додека во судирот кај Парк Селхуст, букмејкерот го фаворизираше тимот на Саутемптон.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com