Connect with us

Фудбал

Погба во Јуве, но не може да избега од Манчестер Јунајтед

Објавено:

Агентот на Пол Погба, Мино Рајола, објави дека неговиот клиент нема ништо против да се врати во неговиот поранешен клуб Јувентус по ЕП 2020.

Во последните неколку месеци се појавија многу шпекулации околу средниот ред на Манчестер Јунајтед, но се чини дека неговиот тим нема повторно да се најде во топ четири во Премиер лигата и повторно ќе ја пропушти Лигата на шампионите. Ова најверојатно ќе стави крај на односите меѓу двете страни.

– Желбата на Пол е да игра на највисоко можно ниво, но тој не може да избега од Манчестер Јунајтед кога екипата е во тешка ситуација. Затоа тој остана во тимот. Сепак, тој нема да има ништо против да се врати во Јувентус по Европското првенство, рече Рајола, цитиран од Goal.com.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com