Connect with us

Фудбал

Покетино е опција за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино.

  • Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите менаџери, но можам да кажам дека добро работие во неговиот клуб. Шпекулации за неговото доаѓање во Манчестер Јунајтед? Шпекулациите се случуваат затоа што тој е одличен стручњак, изјави Солскер.
Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com