Покетино е опција за Јунајтед

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, откри што мисли за шпекулацијата дека “црвените ѓаволи” во следната сезона ќе бидат предводени од актуелниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино.

-текстот продолжува по рекламата-
  • Работата на Покетино во Тотенхем? Се извинувам, но не е моја работа да ги оценувам другите менаџери, но можам да кажам дека добро работие во неговиот клуб. Шпекулации за неговото доаѓање во Манчестер Јунајтед? Шпекулациите се случуваат затоа што тој е одличен стручњак, изјави Солскер.