Connect with us

Фудбал

Поранешна легенда на Милан: Зидан неверојатен, од Хазард ќе видиме магија!

Рикардо Кака престана да зборува за актуелната состојба во Реал Мадрид, поради притисокот од Зидан и лошиот старт на Еден Хазард.

„Ако сте во Реал Мадрид, секогаш мора да освоите нешто. Ова е притисок за Зидан – тој мора да освои нешто. Ла Лига или Лига на шампиони. Ова се двете првенства што се најважни за приврзаниците и клубот.

Се разбира, тој го знае тоа. Мислам дека Реал Мадрид има многу добар тим, многу добри играчи и неверојатен тренер. Реал е подготвен повторно да освои нешто оваа сезона “.

Сензационалниот летен пристап на Еден Хазард беше критикуван по разочарувачкиот натпревар, со што Зидан го замени по 70 минути игра.

loading...

Сепак, Кака верува дека Белгиецот ќе напредува во шпанскиот фудбал.

“Тој е многу добар и играњето во Шпанија му дава малку повеќе простор отколку овде во Англија. Кога ќе научи да игра во Шпанија, тој ќе биде поудобен и од него ќе видиме многу магија”.

Мислам дека имавме среќа да ги видиме овие двајца играчи (Меси и Роналдо) како играат во битка едни против други. Беше навистина убаво.

Сега, сакаме да видиме како Реал Мадрид ќе се однесува со Барселона, како Реал Мадрид може повторно да го освои првенството. И, секако, Хазард ќе биде еден од клучевите на овие шанси за Реал Мадрид.

Ако тие ќе го создадат ова ривалство меѓу Хазард и Меси … ќе видиме “, заклучи Кака.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com