Connect with us

Други спортови

Познат датумот на големата борба, Тајсон против Холифилд?!

Објавено:

Мајк Тајсон и Ивандер Холифирд повторно ќе влезат во рингот. Иако засега нема официјална потврда од нивните менаџери, сепак медиумите веќе објавија вест, под назнака ексклузивно дека борбата ќе се одржи на 11 јули оваа година во Саудиска Арабија.
Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд пред извесно време најавија враќање во рингот, а потврдија дека ќе имаат меѓусебен меч. Деновиве имаат напорни тренинзи.

Ова ќе биде нивна трета пресметка. На последната победи Холифилд, а како што е познато Тајсон му го одгриза увото.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама