Connect with us

Тајмаут

Познат Македонец ја запроси девојката на „Камп Ноу“, Барселона му подготви ВИДЕО

Романтика на трибините на Камп Ноу. Победата на Барса против Елче (3-0) им донесе поголема радост на двајца навивачи на Барса. Облечен во дресот на Барселона, познатиот Јутјубер од Македонија, Стефан Лазаров ја запроси својата девојка Марта. Без сомнение тоа беше многу посебен предлог за брак во едно фудбалско попладне.

Лазаров, кој е голем навивач на Барса си го оствари сонот. Овој негов гест беше поздравен со аплауз, но моментот најде и посебно место на социјалните мрежи на Барселона, чиј тим одговорен за односи со јавноста подготвија и видео. Епа, среќно на двајцата!

ВИДЕОТО ОД ЗАПРОСУВАЊЕТО НА СЛЕДНИОТ ЛИНК

Facebook