Connect with us

Фудбал

Пресврт и одлични вести: Дербито на Италија ќе се игра пред полни трибини?!

Објавено:

Пред неколку дена поради коронавирус беа одложени неколку мечеви. Интер вечерва против Лудогорец ќе игра пред празни трибини и без присуство на новинари.

Такво нешто се планираше и за претстојниот викенд кога на програмата е Дербито на Италија, односно пресметката помеѓу Јувентус и Интер која уште сега би можела да го одреди новиот шампион.

Сепак, последните информации од Италија велат дека се уште ништо не е дефинитивно, па се разгледуваат опциите дербито да се одигра со присуство на публика. Но, овие информации се уште не се потврдени од страна на Италијанската фудбалска федерација.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com