Поврзи се со нас

Фудбал

Проблеми за Македонија, црвен картон за Димитриевски и негатива од 0:1

Катастрофалната грешака на Столе Димитриевски резултираше со црвен карто. Нашиот голман играше со рака надвор од шеснаесетникот, а судијата не се двоумеше да му покаже црвен картон.

Нашата репрезентација од 68. минута игра ослабена на теренот.

Само 7 минути потоа, односно во 75. минута од натпреварот гостите ја искористија предноста од играч повеќе на теренот и водат со 1:0.

Advertisement

Facebook

Реклама