Поврзи се со нас

Фудбал

Проблемите со повредите продолжија во Ливерпул

Екипата на Ливерпул остана без уште еден играч.

Серијата повредени играчи на „црвените“ продолжи и вечерва, а Наби Кеита ја напушти играта на мечот против Лестер поради повреда.

Одличниот играч за врска се сруши на теренот. Тој се пожали на болка во мускулот и не можеше да го продолжи мечот. Неко Вилијамс доби шанса да ги промени работите наоколу.

Ова е секако уште еден голем проблем за Ливерпул чиј список на повредени играчи е навистина огромен.

 

loading...

Facebook