Connect with us

Други спортови

Продолжува доминацијата на Верстапен – Најбрз и на третиот тренинг

Макс Верстапен ја продолжува својата доминација на тренинзите за големата награда на Канада. Возачот на Ред Блу го извози најбрзиот круг за време од 1:11.599.

Второт најбрзо време на денешниот тренинг, пред квалификациите го постави возачот на Ферари, Себастијан Фетел, кој најбрзиот круг го извози за 1:11.648., додека неговиот тимски колега, најбрзиот круг го извози за 1:11.650.

Возачите на Мерцедес на денешниот тренинг завршија на 4. и 6. позиција, односно Луис Хамилтон заврши на 4. позиција, на 6. позиција се најде Валтери Ботас, а помеѓу нив, односно на 5. позиција заврши возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com