Connect with us

Тајмаут

Првата расправија помеѓу Роман и Марина!

Published

on

Роман Абрамович и Марина Грановска соработуваат со години во Челзи.

Неодамна се случи првата расправија меѓу нив двајцата. Тие се согласија дека Френк Ламапард треба да биде отпуштен, но се појавија проблеми околу изборот на нов тренер.

Марина беше за враќање на Маурицио Сари, кој е без клуб, а во Челзи заврши многу добра работа со освојувањето на Лигата на Европа.

Според извештајот на Италијанецот Раи, Сари се согласил да се врати, но тогаш Абрамович влегол на местото и запрел сè.

Шефот на Челзи му покажа на спортскиот директор дека тој е шеф и оној кој ја носи конечната одлука, а за тренер е избран неговиот миленик.

Челзи го презеде Томас Тухел. Клучно беше мислењето на Абрамович дека германскиот тренер може да ги „подигне“ Тимо Вернер и Каи Хаверц кои имаат исклучително високи плати.

Доаѓањето на Тухел се покажа како вистински потег бидејќи Челзи под негово водство се снаоѓа одлично.

Facebook