Connect with us

Фудбал

Рафиња е далеку од зимски трансфер во Баерн

Во Германија брзо беше демантирана информацијата дека Баерн се договорил со Лидс за трансфер на бразилскиот репрезентативец Рафиња. Во последните денови се шпекулира дека германскиот гигант ќе го привлече 25-годишниот крилен напаѓач на почетокот на јануари за 50 милиони евра.

Таков договор во зима е малку веројатен, пишува Bild am Sonntag. Во информацијата се наведува и дека за да го земе Рафиња сега, Баерн мора да се раздели со уште еден од своите блиски играчи.

Новинарот Кристијан Фалк додаде дека Баварците навистина го следат Бразилецот, но на крајот ќе го земат на лето.

Раководството на Баерн веќе објави дека не планира да привлекува нови играчи преку зимскиот преоден рок.

Реклама

Facebook

Реклама