Connect with us

Фудбал

Распоред на натпреварите во групната фаза од Светското првенство во Русија

Светското фудбалско првенство во Русија почнува денес во 17 часот по македонско време и ќе трае до 15 јули.

Натпреварите ќе се играат на 12 стадиони во 11 градови.

Распоред на натпреварите во групната фаза, по денови.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com