Connect with us

SPORTM.mk

Реал го сака Де Бројне, одредена е и сумата која може да ја понудат

Белгискиот играч од средниот ред би можел да го напушти Манчестер Сити следното лето

Реал Мадрид размислува за преселба во играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин де Бројн.

Веста ја објави весникот „Дон Балон“.

Белгискиот репрезентативец ја остави можноста да го напушти стадионот „Етихад“ доколку англискиот шампион не ја освои Лигата на шампионите оваа сезона.

Во меѓувреме, Реал би бил спремен да му понуди 150 милиони евра за да ги обезбеди услугите на Де Бројне.

Де Бројне изјави дека сака да ги помине последните години од својата кариера во Белгија.

Покрај него, Реал покажал интерес и за играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com