Connect with us

Фудбал

Реал Мадрид и Модриќ постигнаа договор

Лука Модриќ и Реал Мадрид постигнале договор за продолжување на соработката. Како што објавија шпанските медиуми Хрватот ќе остане во Мадрид до летото 2023-та, односно соработката ќе биде продолжена за уште една година, со оглед на тоа дека неговиот договор истекува во јуни оваа година.

Дресот на Реал Модриќ го носи од 2012 година кога пристигна од Тотенхем и во Мадрид освои се што можеше да освои.


 

Реклама

Facebook

Реклама