Connect with us

Кошарка

Резултати од НБА

Шампионат на Националната кошаркарска асоцијација на Соединетите Американски Држави и Канада (НБА), натпревари од регуларната сезона:

Шарлот – Милвоки – 114:106

Детроит – Орландо – 97:92

Индијана – Јута – 125: 113

Бостон – Њујорк – 99:75

Феникс – Мајами – 100: 123

Лидери во поединечните поделби:

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Бруклин 24 победи / 13 порази, Филаделфија 22/16, Торонто 19/17

Централна дивизија: Чикаго 26/10, Милвоки 26/16, Кливленд 22/17

Југоисточна дивизија: Мајами 25/15, Шарлот 21/19, Вашингтон 19/20

Западна конференција:

Северозападна дивизија: Јута 28/12, Денвер 19/18, Минесота 19/20

Пацифик дивизија: Феникс 30/9, Голден Стејт 29/9, ЛА Лејкерс 21/19

Југозападна дивизија: Мемфис 27/14, Далас 21/18, Сан Антонио 15/23.

Реклама

Facebook

Реклама