Connect with us

Фудбал

Рома и Јувентус треба да го добијат спорот за топ 4

Рома и Јувентус ќе се соочат еден против друг во едно од дербито од следното коло во Серија А. Натпреварот е денеска со почеток во 18:30 часот.

За двата тима потребни се три бода доколку сакаат да останат во битката за топ 4. Римјаните ја започнаа годината со разочарувачки пораз од Милан, кој нема да ги намали тензиите и прашањата за позицијата на Жозе Мурињо на кормилото.

Сепак, Масимилијано Алегри исто така веројатно нема да биде исклучително задоволен од првиот овогодишен дуел на Јуве. „Бјанконерите“ не би го осакатиле тимот на Наполи, покажувајќи ја уште еднаш својата слабост. Дуелот денеска можеби нема да стане класика.

Реклама

Facebook

Реклама