Поврзи се со нас

Фудбал

Ромеро сака да стане слободен агент

Манчестер, 9 ноември 2020 (МИА) – Голманот на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро, сака да се договори со клубот за предвремено раскинување на договорот, пренесува „The Sun“.

Според изворот, 33-годишниот Аргентинец по повлекувањето од составот е без играчки тренинг, па има намера да го напушти клубот.

Претходно во медиумите имаше информација дека клубови од американската лига – МЛС, се заинтересирани за голманот, но работата не дојде до конкретни преговори.

Актуелниот договор на Ромеро со Манчестер Јунајтед истекува следното лето.

Ромеро нема ниту еден натпревар оваа сезона. зс/

loading...

Facebook