Поврзи се со нас

Фото

Роналдо е позитивен на коронавирус, а оваа фотографија е направена вчера

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, тоа беше потврдено по денешното тестирање.

Тој ќе го пропушти натпреварот што Португалија го игра утре против Шведска, потврдија од федерацијата на оваа репрезентација.

Тоа е интересна фотографија што Роналдо ја објави вчера на социјалните мрежи, а станува збор за фотографија од заедничката вечера со соиграчи.

Роналдо дури не се сомневаше дека е заразен, па беше многу насмеан и се чини дека неговите соиграчи помина многу добро.

Facebook

loading...