Connect with us

Фудбал

Роналдо најпрво се посрамоти против Наполи, а потоа ги замолкна неговите критичари (ВИДЕО)

Published

on

Јувентус и Наполи во моментов го играат преостанатиот натпревар од третото коло во италијанската Серија А.

Старата дама можеше да поведе уште на самиот старт кога Кристијано Роналдо имаше шанса.

Данило погоди од десната страна за Роналдо, кој беше сам во најдобрите пет на Наполи, но на неверојатен начин успеа да го промаши.

Погледнете го големиот неуспех на Португалецот.

Сепак, во 13. минута Роналдо се извади за своето промашување. Португалецот овојпат беше многу попрецизен и постигна одличен погодок за 1:0 по асистенција на Кјезе.

Facebook