Connect with us

Фудбал

Роналдо нема да го напушти Јувентус

Торино, 13 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да го напушти клубот од Торино, пишува „АС“. Според публикацијата, 35-годишниот Португалец ќе го заврши договорот со клубот, кој истекува во 2022 година.

Во медиумите имаше извештаи дека Јувентус и ги понудил на Барселона правата на Португалецот, но од опкружувањето на играчот ги нарекоа овие информации лага. Тие исто така коментираа дека Роналдо е задоволен од условите што му се дадени во Италија.

Минатата сезона напаѓачот одигра 46 натпревари за „бјанконерите“, постигнувајќи 37 голови и 5 асистенции. Роналдо премина во Јувентус од Реал Мадрид, каде играше 9 години, во летото 2018 година за сума од 117 милиони евра.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com