Connect with us

Тајмаут

Роналдо се пофали со новиот „ѕвер“, ги има само 10 во целиот свет

Уште во 2020 година, протекоа информации дека тој бил еден од десетте среќници што резервирале место за новите Бугати. Страстен фан на Бугати, но и колекционер на автомобили, го избрал Чентодиеци за својот трет Бугати, пишува германски Билд.

Тоа е голема инвестиција, бидејќи автомобилот што го платил 9,5 милиони евра, денес многу веројатно вреди повеќе. Да потсетиме, ова е специјална серија базирана на Chiron, која му оддава почит на моделот EB110.

Придвижуван е од истиот 8.0 W16 мотор, но засилен со моќност од 1600 КС. Достигнува 100 км / ч за само 2,4 секунди, а не забавува до 425 км / ч.

Интересно е што Роналдо неодамна веќе купи реновиран Бентли Флајтинг Спар вреден четвртин милион евра оваа година, во кој што доаѓа на тренинзи.

Реклама

Facebook

Реклама