Connect with us

Тајмаут

Салах мислеше дека супер згодната новинарка сака да го бакне, реакцијата беше „срамежлива“ (ВИДЕО)

Мохамед Салах, познат како голем верник, последните денови се најде на удар на критики поради божиќната честитка и фотографијата под елката.

Салах е навистина фантастичен оваа сезона, што го потврдуваат 22 гола на 24 натпревари. Иако последниот не го памети по најдобро поради промашениот пенал кој ги чинеше црвените пораз од Лестер Сити.

Одличниот Египќанец всушност се истакна откако пристигна на „Енфилд Роуд“. Тој успеа да постигне сензационални 147 гола на 227 натпревари откако беше купен за околу 40 милиони евра од Рома.

Во меѓувреме, тој даде значаен придонес за Ливерпул по три децении да стане англиски шампион, освојувајќи ја Лигата на шампионите и Светското клупско првенство. Сепак, не се само забавите на теренот кои го прават херој на сите навивачи на „црвените“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah)

Никогаш нема да прочитате ништо лошо за Салах во медиумите, голем професионалец кој се труди да живее далеку од камерите и камерите на британскиот жолт печат.

Кога Ливерпул го победи Тотенхем во 2019 година во финалето на Лигата на шампионите, Салах беше еден од стрелците во победата од 2-0.

По тој меч за време на прославата се создаде комична сцена, која можеби најдобро опишува колку е мирен и на некој начин срамежлив Салах.

Додека и даваше интервју на супер згодната Изабел Форнер, египетскиот напаѓач во еден момент помисли дека таа сака да го бакне.

Форнер му пријде на Салах за да ја слушне подобро, а тој ја сврати главата назад и да почне да прави движења со рацете. Сепак, таа само сакаше да го слушне подобро.
Инаку, Салах веќе некое време е во брак со сопругата Маги. Имаат две ќерки, Маку и Кајан.

Својата благодарност кон Бога за време на целите, Египјанецот често ја изразува со клањање, што е една од компонентите на молитвата меѓу муслиманите.

„Тоа е некако како да се молам или да му благодарам на Бога за сè, но на некој начин тоа е и молитва за победа. Секогаш го правев тоа, уште кога бев момче, на кој било стадион“, изјави Салах пред неколку години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by isabelforner (@isabelforner)

Од друга страна, заносната Изабел веќе подолго време работи на шпанската телевизија. Таа стана една од најпопуларните спортски новинарки во земјава и обично е задолжена да разговара со играчите на теренот после натпревар.

Реклама

Facebook

Реклама