Поврзи се со нас

Фудбал

Салах верува дека Ливерпул заслужува да ја освои својата втора титула по ред

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, верува дека неговиот тим заслужува да го освои шампионатот во Англија 2020/21.

– Според мене, нашиот тим ја заслужува титулата. Успеавме да застанеме на нозе по големиот пораз од Астон Вила. После тоа успеавме да ремизираме еднаш и да победиме на пет натпревари. Беше тешко, особено по повредата на Ван Дајк, но за среќа можевме да се вратиме во нормала и победивме на сите натпревари после тоа, изјави Салах.

Ливерпул е шампион на Англија во сезоната 2019/20. По 7 кола од сезоната 2020/21, „црвените“ се на второто место со 16 бодови.

Лидер е Саутемптон со ист број на бодови, но и натпреварот повеќе. зс/

loading...

Facebook