Се е полесно со вистинската сопруга: Погледнете како Ана Левандовска го прослави голот на Роберт

Барселона синоќа ја забележа првата победа во Примера оваа сезона.

По 0:0 против Рајо Ваљекано во првото коло, синоќа се изгледаше многу подобро и Реал Сосиедад беше поразен со 1:4.

Првите голови во шпанската лига ги постигна и напаѓачот Роберт Левандовски, кој во првата минута ја отвори мрежата на Сосиедад, а 67 минути подоцна постигна уште еден гол.

На социјалните мрежи беше објавено видео од неговата сопруга Ана како прославува еден од неговите два гола.

Левандовски е навистина среќен што покрај себе има таква сопруга. Гледате колку таа се радува на неговиот успех, а секако многу полесно му е да биде најдобро кога покрај себе има таква жена.

Како што пренесува „Мундо Депортиво“, Роберт Левандовски понеделникот го поминал во друштво на своето семејство, но од 19 часот Полјакот ќе се опорави за да биде подготвен за пријателскиот натпревар против Манчестер Сити.

Инаку, по мечот на Полјакот му се случи нешто што веројатно никогаш не се случило во Германија. Главниот судија му пријде на Лева и се пошегува со него, а се е снимено од камерите.

Ти посакувам се најдобро, само гледај го часовникот“, низ смеа изјави судијата Хозе Луис Мунуера Монтеро.

Мунуера со оваа необична реченица се осврна на настаните од минатата недела кога од автомобилот на Луи на влезот во тренинг кампот на Барса беше украден часовник вреден дури 70.000 евра.