Connect with us

Тајмаут

Сестрата на Нејмар повторно е во прегратките на познат фудбалер

Сестрата на sвездата на ПСЖ, Нејмар, Рафаела Сантос (25), повторно е во прегратките на фудбалерот Габриел Барбоса, попознат како Габигол.

Семејството на 25-годишникот беше против врската. Татко и брат најмногу беа против нивната врска, но sвездата на Фламенго сега е меѓу најдобрите пријатели на Нејмар.

Затоа, тој доби нова шанса со Рафаела и парот е повторно заедно по неколку месеци разделба.

„Иако неговиот татко беше против врската, тој многу добро знае дека тие двајца не можат еден без друг. Габриел сега е многу посмирен, тие повторно се заедно и ја одржуваат врската“, рекол пријател на бразилскиот фудбалер.

Габигол и Рафаела се во врска од 2015 година.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама