Connect with us

Фудбал

Шефилд јунајтед му го нанесе вториот пораз на Арсенал оваа сезона

Објавено:

Со голот на Лис Мусе, Шефилд јунајтед синоќа во последниот натпревар од 9. коло од шампионатот на Англија, го совлада Арсенал со 1:0.

„ Топчиите“ ја прекинаа серија од пет средби без пораз, додека домаќините ја забележаа третата победа оваа сезона.

На табелата во Премиер лигата, Арсенал со 15 бода остана на петтото место, Шефилд со 12 боде е на 9. позиција.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама