Поврзи се со нас

Фудбал

Што му кажал голманот на Верона на Ибрахимовиќ пред да го промаши пеналот?!

Златан Ибрахимовиќ на синоќешниот меч против Верона промаши пенал, но во 93-та минута успеа да погоди и да израмни на 2:2. По мечот изјави дека е време некој друг да шутира пенали, но италијанските медиуми обавија друг интересен момент.

Наводно голманот на Верона пред да го шутира пеналот на Ибрахимовиќ му рекол:

-Последниот пенал го промаши нели?!

Наводно ова го деконцентрирало, па Ибра го промаши целиот гол.

loading...

Facebook