Connect with us

Фудбал

Сити понуди 63 милиони евра за Кулибали

Рим, 14 август 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според италијанскиот новинар Танкриди Палмери, Манчестер сити понуди 63 милиони евра за 29-годишниот играч.

Наполи е подготвен да се раздели со играчот, но очекува дека понудата на „граѓаните“ ќе биде малку зголемена.

Претходно беше објавено дека Сити е подготвен да му понуди на Кулибали плата од 10 милиони евра годишно. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com