Connect with us

Тајмаут

Српскиот фудбалер ја има најлошата тетоважа што сте ја виделе досега (ФОТО)

Published

on

Многу фудбалери сакаат да ги украсуваат своите тела со тетоважи и тоа на крајот изгледа одлично, но има и такви кои жалат што воопшто направија што било.

Имено, Ла Газета дело Спорт реши да направи список на најлоши тетоважи што се однесува до фудбалерите, а „победата“ ја однесе српскиот фудбалер Урош Витас.

Витас моментално игра во дресот на Ал Кадисија, во кој пристигна минатата година од Партизан. Тој ја направи тетоважата пред неколку години, што ги насмејува сите, но рече дека не жали за тоа.

Имено, тој одлучи да го истетовира лицето на својата сопруга, но барем не се покажа како што се надеваше.

Facebook