Connect with us

Фудбал

Стадионот во Каиро „експлодираше“ кога гол постигна Салах

Репрезентацијата на Египет моментално игра против Конго во меч од втората групна фаза од Афричкиот куп на нации.

Египет после првото полувреме води со 2-0 иако Конго во два наврати ги здрма стативите на голот на Египет.

Но, домашните прво поведоа во 25. минута, а потоа стадионот „експлодираше“ во 43. минута кога за 2-0 погоди Мо Салах.

supersport.mk

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com