Стерлинг: Денес дизајнирав хет-трик и сега го чекам викендот

Напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, по победата (5:0) над Аталанта во натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите, истакна дека го чека следниот натпревар. На оваа средба Англичанецот забележа хет-трик.

– Се чувствувам најдобро и со нетрпение го очекувам следниот меч. Денес дизајнирав хет-трик и сега го чекам викендот кога, се надевам, ќе имам шанси што ќе ги искористам. Тоа е тоа што јас го живеам сега. Овој натпревар помина, почнувам да ја чекам следната шанса, истакна Стерлинг.

-текстот продолжува по рекламата-

Манчестер сити речиси да го обезбеди пласманот во следната фаза од Лигата на шампионите, бидејќи по три кола има максимални девет бода во Ц-групата.