Connect with us

Тајмаут

Стриптизерки истрчаа на теренот, а на легендата им ги покажаа своите „благодети“: „Ве молам, немојте да ми го правите ова…“ (ВИДЕО)

Тој беше толку популарен и сакан меѓу навивачите што стриптизерките истрчаа на теренот по него.

Во модерниот фудбал има многу примери на навивачи да трчаат на терен за да направат селфи со некои од нивните спортски идоли, но она што го доживеа Пол Гаскојн е дефинитивно незаборавно.

Гаскојн беше еден од најдобрите светски играчи од средниот ред во 1990-тите, но неговиот неодговорен и непрофесионален живот го чинеше скапо она што го чувствува и денес кога живее од денес за утре.

Легендарниот Газа додека го носеше фустанот од Мидлсброу во последните години од кариерата се најде во „незгодна“ ситуација на дербито против Њукасл Јунајтед.

Имено, во декември 1998 година, две стриптизерки Ванеса Ричардс и Рејчел Сендлер истрчаа на теренот за да и ги покажат своите „благослови“ на англиската ѕвезда.

Ванеса и Рејчел соблекоа се освен гаќичките и почнаа да го бркаат Гаскојн низ теренот. Фудбалерот побегнал додека останатите се смееле.

„Тогаш работев како стриптизета. Да не го направев тоа, немаше да имам сила да летнам. Прва влезе Ванеса, панирав, мислев ако не го сторам тоа сега, немаше никогаш“, се присети Рејчел.

„Сите камери ја снимаа Ванеса додека моите фотографии беа одзади, иако на една фотографија ги видов моите гради во преден план.

„Газа бегаше од нас, кимна со главата и се смееше. Тој велеше: „Те молам, немој да ми го правиш ова“. Ванеса се обиде да го фати одзади, а тој застана покрај стативата и се смееше додека не изнесоа надвор“

„Не приведоа и брзо не ослободија. После тоа отидовме во пабот каде што работевме и направивме луда забава.

Инаку, кога натрчаа на теренот, Ванеса и Рејчел имаа 19 години, а трчањето на теренот го гледаа како одлична можност за рекламирање, во што успеаја бидејќи за нив се зборува две децении подоцна.

Реклама

Facebook