Поврзи се со нас

Фудбал

Светот во шок-Почина легендарниот Диего Армандо Марадона

Пред неколку моменти аргентинските, но и најугледните светски медиуми објавија дека починал легендарниот Диего Армандо Марадона. Според информациите Марадона починал во родната Аргендина од срцев удар.

За потсетување Марадона пред неколку дена беше пуштен на домашно лекување откако беше опериран поради крварење на мозокот, но таа операција била успешна. За жал и покрај обидите на лекарите за реанимација не можеле да го спасат по денешниот срцев удар.

Во вечното почивалиште замина уште една легенда.

Facebook

loading...