Поврзи се со нас

Други спортови

Тим е прогласен за спортист на годината во Австрија

Виена, 11 ноември 2020 (МИА) – Третиот светски рекет и шампион на УС Опен, Доминик Тим е прогласен за спортист на 2020 година во Австрија.

Тим ја доби оваа награда за прв пат.

Пред него, пет години по ред, титулата му припадна на двократниот олимписки шампион алпски скијач Марсел Хиршер, кој се повлече од спортот во септември 2019 година. зс/

loading...

Facebook