Connect with us

Фудбал

Тошевски и Најдовски вечерва дебитираат во Тирана

Динамо и Тбилси и Тирана се трите екипи, а победникот ќе биде противник на Црвена Звезда која обезбеди понатамошен пласман во второто коло од квалификациите за Лига на шампионите.

На вечерашниот натпревар од 19.00 часот, во Тирана ќе дебитираат и македонските ифрачи Тошевски и Најдовски.

Натпреварите од второто коло квалификации за Лигата на шампионите ќе бидат одиграни на 25 или 26 август.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com