Connect with us

Фудбал

Трагедија во Турција, загина 27-годишен фудбалер (ВИДЕО)

Турските медиуми објавија трагична вест дека загинал фудбалер на Коњаспорт, Ахмет Чалик. Тој загинал во сообраќајна несреќа.

27-годишникот бил сам во возилото и загубил контрола врз истото, па излетал од патот и се превртел повеќе пати. За жал, Чалик не го издржал излетување и починал во сообраќајката, што беше потврдено од фудбалскиот сојуз на Турција.

Реклама

Facebook

Реклама