Поврзи се со нас

Фудбал

Тренер позитивен на коронавирус во Серија А

Тренерот на Торино, Марко Џампаоло е позитивен на коронавирус. Поранешниот тренер на Милан доби многу лош одговор што влијае врз него и на неговата позиција на врвот на клупата.

Бројот еден на клупата најверојатно нема да биде присутен во предизвикот против Интер. Џамполо веднаш беше изолиран и ги следи медицинските протоколи.

loading...

Facebook