Connect with us

Фудбал

Тројца од Ливерпул го пропуштаат дербито со Челзи поради Ковид-19

Алисон Бекер, Жоел Матип и Роберто Фирмино отпаднаа од групата на Ливерпул за гостувањето кај Челзи. Веста беше објавена речиси еден час пред првиот судиски знак на Стемфорд Бриџ.

Нивното отсуство е поради позитивни тестови за коронавирус и моментално се изолирани.

Слична е ситуацијата и со менаџерот Јирген Клоп, кој нема да може да го води својот тим во Лондон.

Надвор од терените поради различни повреди се и Тиаго Алкантара и Такуми Минамино. Дефанзивецот Енди Робертсон е казнет.

Реклама

Facebook

Реклама