Connect with us

Фудбал

Уште еден играч релација Тотенхем-Реал Мадрид

Играчот од Вајт Харт Лејн, Деле Али, подолг период се поврзува со големите клубови во Европа, Реал Мадрид се фаворити за неговиот потпис што не е изненадување поради тоа што играчите релација Тотенхем-Реал Мадрид се случува речиси секој трансфер период.

Она шго ги подгрева дополнително надежите за нов трансфер на релација Тотенхем – Реал Мадрид е тоа што од вчера Деле Алил потпиша договор за застапување со менаџерската компанија „ЦАА Спортс“.

Ова е компанија која и тоа како е добро поврзана со „кралевите“ и која што редовно одржува контакти на високо ниво со актуелниот шампион на Европа.

Advertisement

ФОТО

More in Фудбал